Bluboo S8: Čínský Samsung S8 za pětinovou cenou v prodeji

| | Zdroj: Bluboo

V naší redakci se stává poměrně často, že se nějakému tomu novému modelu z Číny zasmějeme. Většinou je to ovšem způsobeno designem, nebo technickými parametry. Tentokrát jsme ovšem zkoumali opravdu velmi zajímavý model – Bluboo S8, který výrobce směle srovnává se samotným pomyslným androidím králem trhu – Samsungem S8. Do jaké míry se v Číně povedlo kopírovat a do jaké míry se jim klon povedl, se můžete dočíst v následujícím článku.

Bluboo S8
 
Když dva dělají totéž…

V naší redakci jsme se také naučili stát nohama na zemi. Proto jsme srovnání Bluboo S8 se samotným Samsungem S8 vzali tak trochu z legrace. Dobrá, na první pohled musíme uznat, že zvenku Bluboo S8 vypadá přinejmenším podobně jako Samsung. Inspirace je opravdu vidět na první pohled a hned je jasné, kam že to Bluboo se svou S8 míří a to nejen podle názvu. Nakonec posuďte sami:

 
Vevnitř už to hitparáda není

Samozřejmě, jak už to tak v Číně bývá, celý telefon je pak trochu Potěmkinova vesnice. Zvenku opravdu vypadá luxusně, ale jakmile se podíváme dovnitř, žádnou slávu neuvidíme. Však taky Bluboo S8 stojí 5x méně, než jeho slavný vzor. Desetinu palce na displayi bychom mu samozřejmě ještě odpustili, ale střeva už jsou kompletně jiná. Už srdíčko mu klepe znatelně pomaleji – ono taky mezi MT6750T Octa-Core 1.5GHz u Bluboo S8 a Exynos 8895 Octa-Core2.3GHz, 1.7GHz u Samsungu 8 je propast hlubší, než Mariánský příkop.
Podobně jsou na tom i další vnitřnosti jako játra, slezina a ledviny. Nakonec posuďte sami, pro přehlednost jsme si připravili krátkou tabulku:

  S8 lite BLUBOO S8 SAMSUNG S8
Cena zhruba $80 zhruba $140 zhruba $799.99
CPU MT6580A Quad-core
1.3GHz
MT6750T Octa-Core
1.5GHz
Exynos 8895 Octa-Core
2.3GHz, 1.7GHz
GPU Mali-400 MP2
500MHz
Mali T860 MP2
650MHz
Mali™-G71 MP20
RAM+ROM 1+16GB 3+32GB 4+64GB
Fotoaparát  Sony(8+3MP) +8MP Sony (16MP+3MP)+ 8MP 8+12MP
Displej 5.7″ Sharp
HD
5.7″ Sharp
HD+
5.8” SUPER AMOLED
2960 x 1440 (Quad HD+)
Baterie 3450mAh 3450mAh 3000mAh
To nejlepší z S8

Tak začněme tím pozitivním – duální fotoaparát Bluboo S8, který dodala firma Sony a který se pyšní 16 Mpx rozlišením a zdatně mu asistuje 3 Mpx kamerka, která tradičně rozmazává pozadí. Druhá pozitivní věc je systém, který soudruzi z Číny postavili ve spolupráci s firmou 360 Safety na bezpečnosti – hluboká a vzájemná real time integrace monitoruje všechny potencionální hrozby a je vždy o krok napřed. Monitorovat by měla nejen běžící aplikace a internetové stránky, ale i soubory v úložišti.
 

Taky kovový rám se sloučeninami zinku a titanu působí jako jeden velký celistvý kus. Nic se neohýbá, nic nevrže. Zadní strana Bluboo S8 je pak krásně stínována, čehož dosáhli v Číně metodou vulkanizace.
Na konec se také sluší podotknout jeden zajímavý drb – Bluboo podle oficiálního vyjádření plánují vydat high-end verzi Bluboo S8+, která by měla být vybavena výkonným procesorem Mediatek Helio X30 6GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště.  Tak uvidíme…

 
No a za kolik?

Posledním pozitivním bodem je cena – ta se v předprodeji na Banggood pohybuje aktuálně na 149.99 dolarech. Cena by poté měla mírně stoupnout, ale jak už to tak bývá, za nějaký ten čas se opět vrátí zpět.

Bluboo S8
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Doogee BL 5000: Nadupaná baterie s luxusním vzhledem

Původně španělská společnost Doogee s obrovskou čínskou investicí založila své výrobní jednotky v Číně a soutěží s dalšími čínskými výrobci smartphonů s cenově dostupnými a vyváženými smartphony. Vzhledem k tomu, že požadavky uživatelů smartphonů rostou každým dnem, není divu, že se čínští výrobci pokoušejí vydávat stále nové své vlajkové lodě a snažit se přilákat uživatele.

Oukitel K3: Extrémně stylový smartphone se čtyřmi kamerami

Čínský výrobce Oukitel je připraven prozkoumat trh s dalším smartphonem Oukitel K3. Jak určitě víte, Oukitel je léty osvědčená firma na výrobu smartphonů, která má za sebou celou řadu perfektních modelů a teď představuje dalšího člena svého týmu, Oukitel K3.

UMIdigi Crystal: První bezrámečkový klenot od UMIdigi

Ruku na srdce – kdo by neměl rád úžasný design bezrámečkových dislejů? Po šílenství, které se rozpoutalo po vydání Xiaomi Mi Mix se každý čínský výrobce smartphonů pokouší do své stáje přinést nějaký ten model, který by se pyšnil absencí rámečků, nebo alespoň jejich minimalizováním.

Xiaomi Mi5X: Virtuální asistent s optickým ZOOMem

Prakticky není dne, nebo alespoň týdne, kdy by některý z čínských výrobců neohlásil nějakou novinku, většinou vyhlašovanou jako "vlajkovou". Někdy se telefony povedou více, jindy méně, ale když ohlásí vydání nového telefonu čínská značka Xiaomi, je z toho v drtivé většině poprask.
Diskuze
Novinky