Oukitel U22: První světový smartphone se 4 foťáky za hubičku

| | Zdroj: Oukitel

Čínský výrobce smartphonů Oukitel je znám svým zaměřením na vybočení ze standardní řady a přitom zachování velmi příznivých cen. Nejinak je tomu i u jeho nejnovějšího modelu Oukitel U22, který disponuje hned 4 fotoaparáty! Kromě toho disponuje i některými dalšími výkonnostními vlastnostmi, které je třeba zmínit, především jeho cena okolo 1.500 Kč.

 Když už jsme nadhodili největší přednost Oukitel U22 jako 4 kamery, je dobré jeho největší předností i začít - Oukitel U22 se stal prvním telefonem na světě, který disponuje duální zadní i duální přední kamerou. Zadní kamera má 8 MPx interpolovaných na 13 MPx a je doplněná 2MPX senzorem. Přední kamera bude má 5 MPx interpolovaných na 8 MPx a je taktéž doplněná 2MPx senzorem.
Ovládací software fotoaparátu Oukitelu U22 je přitom přímo optimalizován na vytváření úžasných high-end fotek. Díky spoustě různých nastavení si můžete vybrat nejvhodnější nastavení pro různé scény, které se chystáte vyfotit. Zatímco hlavní fotoaparát zaměří a vyfotí váš objekt, vedlejší kamera se postará o rozmazání pozadí a doostření. Výsledkem jsou pak úžasné fotky, na které jste zvyklí především z mnohem dražších zrcadlovek.
 


Co se týče displaye, 5.5″ HD display s rozlišením 1280×720je dnes spíš standardem, ale co bychom taky za 1500 Kč chtěli. O mnoho lepší je pak konstrukce telefonu, kdy jsme zvyklí za tyto peníze držet v ruce kus plastu – Oukitel U22 má kovové hrany a dodává se ve 3 různých odstínech – temně černá, šampaňsky zlatá a perlově bílá.

Když se pak dostaneme k technickému vybavení, je jasné, že za tyto peníze nemůžeme čekat nějakou hardwarovou hitparádu – telefon má sice čtečku otisků prstů a podporu Dual SIM, ale vnitřní paměť 16GB (z čehož pro uživatele bývá většinou využitelných kolem 10 GB) a 2 GB RAM je dnes spíš podprůměr a čtyřjádro MT6580A je taktováno na pouhých 1,3 GHz. Grafickým čipem je nepříliš výkonný ARM Mali-400 MP1. Baterie má mít kapacitu 2700 mAh a výrobce udává výdrž na jedno nabití slušných 200 hodin. Když už jmenuju zápory, musím vytáhnout i absenci 4G konektivity.

 
Sečteno a podtrženo, telefon bych rozhodně nedoporučoval někomu, kdo se na něm chystá dělat současně ve více aplikacích, nebo hrát hry. Pro hračičky, kteří rádi selfíčkují a hrají si všemožně s nastavením fotek a občas si sem tam zavolají, to může být perla, která jim nahradí zrcadlovku na výletech a která jim nevyplivne v půlce focení.

Oukitel U22
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Doogee BL 5000: Nadupaná baterie s luxusním vzhledem

Původně španělská společnost Doogee s obrovskou čínskou investicí založila své výrobní jednotky v Číně a soutěží s dalšími čínskými výrobci smartphonů s cenově dostupnými a vyváženými smartphony. Vzhledem k tomu, že požadavky uživatelů smartphonů rostou každým dnem, není divu, že se čínští výrobci pokoušejí vydávat stále nové své vlajkové lodě a snažit se přilákat uživatele.

Oukitel K3: Extrémně stylový smartphone se čtyřmi kamerami

Čínský výrobce Oukitel je připraven prozkoumat trh s dalším smartphonem Oukitel K3. Jak určitě víte, Oukitel je léty osvědčená firma na výrobu smartphonů, která má za sebou celou řadu perfektních modelů a teď představuje dalšího člena svého týmu, Oukitel K3.

UMIdigi Crystal: První bezrámečkový klenot od UMIdigi

Ruku na srdce – kdo by neměl rád úžasný design bezrámečkových dislejů? Po šílenství, které se rozpoutalo po vydání Xiaomi Mi Mix se každý čínský výrobce smartphonů pokouší do své stáje přinést nějaký ten model, který by se pyšnil absencí rámečků, nebo alespoň jejich minimalizováním.

Bluboo S8: Čínský Samsung S8 za pětinovou cenou v prodeji

V naší redakci se stává poměrně často, že se nějakému tomu novému modelu z Číny zasmějeme. Většinou je to ovšem způsobeno designem, nebo technickými parametry.
Diskuze
Novinky