Umidigi C Note 2: Upravený Android a dvoudenní baterie

| | Zdroj: UMiDigi

Vždycky, když se mi do ruky dostal jakýkoliv kousek od Umidigi, těšil jsem se na jejich upravený Android, který byl v podstatě čistý Android, odproštěný od nesmyslných aplikací a s přidanými drobnostmi. Umidigi C Note 2 má ale vlastní operační systém UMi OS a popravdě řešeno, nejsem velkým zastáncem vlastních OS menších firem, když si pomyslím, kolik vývoje a peněz stojí za klasickým Google Androidem v porovnání s UMi OS.
 

Když už jsem začal tak napůl vlažně, dodám hned první věc, co mě zarazila – telefon má sice dneš už standardní celokovové zpracování, ale pohled na osmijádrový procesor MT6737T s taktem pouhých 1,3 Ghz a s pouhými 4GB RAM za zády není v dnešní době nic, co by si dali do výkladní skříně ani ti největší optimisté.

 
Dál už tedy budu veskrze pozitivní. Palec nahoru dávám za zpracování a váhu, telefon se opravdu povedl a jeho zpracování bylo podrobeno velmi náročným testům, např. půlmilionkrát klepnutím na display, stotisíkkrát zmáčknuté tlačítko hlasitosti, nebo desettisíckrát vyndání a zandání USB kabelu.
Pozitivní je také baterie, 4000 mAh by mělo vystačit na 2 dny běžného provozu. Velmi optimistický výrobce dokonce uvádí, že telefon fungoval zapnutý po dlouhých 18 dní. Vnitřní kapacita 64Gb postačuje a je rozšířitelná paměťovými moduly až na 256GB. Na přední straně má telefon TouchID s integrovanou čtečkou otisků, která slibuje otevření telefonu za 0.1s.

 
Taky displej je v pořádku - 5.5″ SHARP IGZO s rozlišením 1080×1920, krytý Gorilla Glass 4 a 401 PPI. Sliboval jsem vám také, že budu jen pozitivní, ale ještě na jednu důležitou věc jsem zapomněl – telefon má pouze jednu zadní kamerku od Samsungu s rozlišením 13MP. V dnešní době dvoukamerových standardů je to málo. Přední kamerka je pak standardní 5MP.

 
S konektivitou se pak UMIDIGI C Note 2 vypořádal dobře – delefon podporuje Dual SIM, 4G, 4G LTE a slot pro rozšiřující paměť. Dodáván je pak standardně ve dvou odstínech, modré a černé.
 
No a nakonec cena – ta se pohybuje v předprodeji těsně pod hranicí 130 dolarů, čili okolo 3000 Kč.


UMiDigi C Note 2
Ceny, Akce, Specifikace, Testy


UMiDigi C Note
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Doogee BL 5000: Nadupaná baterie s luxusním vzhledem

Původně španělská společnost Doogee s obrovskou čínskou investicí založila své výrobní jednotky v Číně a soutěží s dalšími čínskými výrobci smartphonů s cenově dostupnými a vyváženými smartphony. Vzhledem k tomu, že požadavky uživatelů smartphonů rostou každým dnem, není divu, že se čínští výrobci pokoušejí vydávat stále nové své vlajkové lodě a snažit se přilákat uživatele.

Oukitel K3: Extrémně stylový smartphone se čtyřmi kamerami

Čínský výrobce Oukitel je připraven prozkoumat trh s dalším smartphonem Oukitel K3. Jak určitě víte, Oukitel je léty osvědčená firma na výrobu smartphonů, která má za sebou celou řadu perfektních modelů a teď představuje dalšího člena svého týmu, Oukitel K3.

UMIdigi Crystal: První bezrámečkový klenot od UMIdigi

Ruku na srdce – kdo by neměl rád úžasný design bezrámečkových dislejů? Po šílenství, které se rozpoutalo po vydání Xiaomi Mi Mix se každý čínský výrobce smartphonů pokouší do své stáje přinést nějaký ten model, který by se pyšnil absencí rámečků, nebo alespoň jejich minimalizováním.

Bluboo S8: Čínský Samsung S8 za pětinovou cenou v prodeji

V naší redakci se stává poměrně často, že se nějakému tomu novému modelu z Číny zasmějeme. Většinou je to ovšem způsobeno designem, nebo technickými parametry.
Diskuze
Novinky