Xiaomi Redmi 5 / Note 5: Za málo peněz diskotéka

| | Zdroj: Xiaomi

Asi není mezi zastánci čínských telefonů člověk, který by neznal smartphony Xiaomi řady Redmi, které patří k nejprodávanějším modelům vůbec díky skvělému poměru ceny k výbavě. Proto se velmi těšíme na nadcházející generaci telefonů Redmi a Redmi Note, která už je pátá v pořadí. Je pravdou, že toho zatím moc nevíme o jejich výbavě, ale vzhledem k některým uniklým informacím se můžeme podívat, jak bude asi nová generace vypadat.

xiaomi redmi 5

Xiaomi Redmi Note 5
 
Zatímco v předchozí generaci se Redmi a Redmi Note lišily, tentokrát výrobce vsadil na venkovní sjednocení vzhledu. Oba modely tedy budou vypadat jako dvojčata, ovšem to starší by mělo být přeci jen o něco málo větší a logicky i těžší. Tím macatějším by měl být samozřejmě Redmi Note 5.

xiaomi redmi note 5
 
Z kusých informací začneme u toho, co se nemění (ono také proč měnit něco, co funguje) a tím je FullHD displej 5,5” IPS s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Samotný telefon by měl pohánět procesor Snapdragon 630 (budoucí označení Redmi Note 5A) nebo Snapdragon 660, záleží kolik budete chtít vytáhnout z kapsy.
Novinkou by mělo být přesunutí zadního fotoaparátu do levého horního rohu a velmi vítané přesunutí čtečky otisků prstů na přední stranu pod displej, kde by měl být integrován do domovského tlačítka. Třikrát hurá, podobná věc byla až dosud k vidění jen u dražší řady Xiaomi.

Když už jsme mluvili o tom, že bude na výběr ze dvou procesorů, vybrat si budete moci i varianty s různou pamětí - 3GB nebo 4GB RAM a vnitřním úložištěm 32GB nebo 64GB. Co se týče kamerek, zprávy nezní špatně – vzadu SONY 16MPx a fázovým detekčním autofokusem, vpředu 13MPx kamerka na selfie od stejného výrobce.
Když už by se zdálo, že budou samá pozitiva, baterie o kapacitě 3 790 mAh je určitě krokem zpět, když si vezmete v potaz, že Xiaomi Redmi Note 4 měl baterii s kapacitou 4 100 mAh. Tím ale výčet špatných zpráv končí, cena je opět přijatelná - necelých 4 000 Kč bez DPH.

Xiaomi Redmi 5.

 
Jako vždy u stejného modelu bez označení „Note“ bude Redmi 5 se čtečkou otisků prstů na zadní straně, což bude také jediný jednoznačný rozdíl mezi oběma modely, alespoň co se designu týče.

xiaomi redmi 5
 
I zde nám výrobce naservíruje 2 varianty – první se 3MB RAM a 16/32 GB vnitřním úložištěm a 4GB / 64GB. Displej bude stejný, 5” IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), stejně tak obě kamerky od Sony - 16MPx zadní a 5MPx přední. Baterie bude ještě o něco slabší než u Note – s kapacitou pouze 3680mAh.

Oba modely by pak měly mít rozhraní MIUI 9 založené na Androidu 7.1.1 Nougat, podporu Dual SIM a slot na MikroSD.
 

Varianta se Snapdragonem 625, 3GB RAM a 16GB úložištěm bude podle uniklých informací stát 126 dolarů (2 900 Kč bez DPH), zatímco za variantu se Snapdragonem 630, 4GB RAM a 64GB úložištěm 162 dolarů (3 700 Kč bez DPH).
Určitě si přečtěte

Doogee BL 5000: Nadupaná baterie s luxusním vzhledem

Původně španělská společnost Doogee s obrovskou čínskou investicí založila své výrobní jednotky v Číně a soutěží s dalšími čínskými výrobci smartphonů s cenově dostupnými a vyváženými smartphony. Vzhledem k tomu, že požadavky uživatelů smartphonů rostou každým dnem, není divu, že se čínští výrobci pokoušejí vydávat stále nové své vlajkové lodě a snažit se přilákat uživatele.

Oukitel K3: Extrémně stylový smartphone se čtyřmi kamerami

Čínský výrobce Oukitel je připraven prozkoumat trh s dalším smartphonem Oukitel K3. Jak určitě víte, Oukitel je léty osvědčená firma na výrobu smartphonů, která má za sebou celou řadu perfektních modelů a teď představuje dalšího člena svého týmu, Oukitel K3.

UMIdigi Crystal: První bezrámečkový klenot od UMIdigi

Ruku na srdce – kdo by neměl rád úžasný design bezrámečkových dislejů? Po šílenství, které se rozpoutalo po vydání Xiaomi Mi Mix se každý čínský výrobce smartphonů pokouší do své stáje přinést nějaký ten model, který by se pyšnil absencí rámečků, nebo alespoň jejich minimalizováním.

Bluboo S8: Čínský Samsung S8 za pětinovou cenou v prodeji

V naší redakci se stává poměrně často, že se nějakému tomu novému modelu z Číny zasmějeme. Většinou je to ovšem způsobeno designem, nebo technickými parametry.
Diskuze
Novinky