
Začněme ale tím, co se opravdu povedlo. A hodně. A tím je tloušťka telefonu, která činí hodně luxusních 6.95 mm UMiDigi Z1 Pro (díky použití AMOLED displeje). Standardní UMiDigi Z1 má jen LCD panel a tak je tloušťka o něco málo méně radostných 8.2 mm. Z1 je také o dost těžší (175g) oproti Z1 Pro (148g).

Oba modely jsou pak osazeny baterkou od Sony s kapacitou 4.000mAh, která podporuje rychlonabíjení a jak deklaruje výrobce, jedno půlhodinové nabíjení vám vydrží na celodenní používání telefonu, i kdybyste si na něm mastili Pokemony a u toho volali celý den babičce a stahovali filmy. Celé nabití pak trvá 100 minut.
O něco hůř je na tom pak paměť a procesor - obě verze telefonu pohání osmijádrový procesor MT6757 taktovaný na 2.3 GHz, tedy Helio P20. Což o to, vyloženě bída to není, ale označovat pak Z1/Z1 Pro jako vlajkový model, když vystrčím před chvílí UMIDIGI Z1/Z1 Pro s výkonnějším Helio X27, je malinko kro zpátky.

Nevýhodou MT6757 je také to, že umí pracovat s pouhými 6GB RAM. A zase, což o to, málo to není, ale kde je sakra našich slibovaných 8GB? Vnitřní úložiště je pak u obou modelů přijatelných 64GB, rozšířitelných o dalších 256GB.
Poměrně dobře je na tom pak další vybavení telefonu – zadní duální 13MP + 5MP foťák s autofokusem a 4K rozlišením nezní špatně. Nechybí ani podpora Dual SIM a 4G LTE a všechno běží na Andoidu 7.0 Noughat. Tělo telefonu je pak kompletně kovové.
Poslední věcí je pak cena. Dobrá, z původně deklarovaných 500 dolarů se ustoupilo, díky šetření na procesoru, takže výsledná cena 230 dolarů (Z1) a 299.99 dolarů (Z1 PRO) je, řekl bych, odpovídající.
UMiDigi Z1
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
UMiDigi Z1 Pro
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Ceny, Akce, Specifikace, Testy