Umidigi Z1/Z1 Pro: Nejtenčí čínský telefon s našlápnutou baterkou

| | Zdroj: UMiDigi

Umidigi je už léta letoucí značkou, která má ráda někoho někdy nějak šokovat. Není tomu tak dávno, kdy se nechali inženýři z Umidigi slyšet, že na trh nasadí Z1 Pro, který nebude jen vlajkovou lodí třídy, ale dokonce zabijákem vlajkových lodí. Po oficiálním představení jim pak můžeme dát zapravdu no, řekněme napůl.


Začněme ale tím, co se opravdu povedlo. A hodně. A tím je tloušťka telefonu, která činí hodně luxusních 6.95 mm UMiDigi Z1 Pro (díky použití AMOLED displeje). Standardní UMiDigi Z1 má jen LCD panel a tak je tloušťka o něco málo méně radostných 8.2 mm. Z1 je také o dost těžší (175g) oproti Z1 Pro (148g).

 
Oba modely jsou pak osazeny baterkou od Sony s kapacitou 4.000mAh, která podporuje rychlonabíjení a jak deklaruje výrobce, jedno půlhodinové nabíjení vám vydrží na celodenní používání telefonu, i kdybyste si na něm mastili Pokemony a u toho volali celý den babičce a stahovali filmy. Celé nabití pak trvá 100 minut.
 
O něco hůř je na tom pak paměť a procesor - obě verze telefonu pohání osmijádrový procesor MT6757 taktovaný na 2.3 GHz, tedy Helio P20. Což o to, vyloženě bída to není, ale označovat pak Z1/Z1 Pro jako vlajkový model, když vystrčím před chvílí UMIDIGI Z1/Z1 Pro s výkonnějším Helio X27, je malinko kro zpátky.


Nevýhodou MT6757 je také to, že umí pracovat s pouhými 6GB RAM. A zase, což o to, málo to není, ale kde je sakra našich slibovaných 8GB? Vnitřní úložiště je pak u obou modelů přijatelných 64GB, rozšířitelných o dalších 256GB.
Poměrně dobře je na tom pak další vybavení telefonu – zadní duální 13MP + 5MP foťák s autofokusem a 4K rozlišením nezní špatně. Nechybí ani podpora Dual SIM a 4G LTE a všechno běží na Andoidu 7.0 Noughat. Tělo telefonu je pak kompletně kovové. 


Poslední věcí je pak cena. Dobrá, z původně deklarovaných 500 dolarů se ustoupilo, díky šetření na procesoru, takže výsledná cena 230 dolarů (Z1) a 299.99 dolarů (Z1 PRO) je, řekl bych, odpovídající.

UMiDigi Z1
Ceny, Akce, Specifikace, Testy

UMiDigi Z1 Pro
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Leagoo Kiicaa MIX: Nejlevnější bezrámečkový Smartphone historie

Bezrámečkové smartphony nejsou na trhu nic nového na. Většina firem v dnešní době nějaký ten model bezrámečkového smartphone má. Ne všechny telefony ale stojí za nákup. Nyní Leagoo, který je jedním z populárních výrobců smartphonů s dobrou reputací, přinesl svůj první bezrámečkový smartphone "Leagoo Kiicaa Mix".

Ulefone Armor 2: Nerozbitný nadupaný tank

Třikrát hurá pro všechny fandy telefonů, které můžete házet ze střechy, topit je v bazénu, případně jinak libovolně používat tak, jak by se rozhodně nemělo. Čínský výrobce smartphonů Ulefone spustil řadu revolučních smartphonů v sektoru střední třídy, které jeho uživatelé ocenili.

Získejte nový Nomu S30 mini v akci za půlku, nebo zdarma

Není to tak dávno, co jsme recenzovali povedenou novinku Nomu S30, telefon do větru, deště, prachu a pod vodu. Telefon to byl určitě povedený a své příznivce z řad zedníků, nebo lovců v přírodě, určitě našel.

Homtom HT50 s 5500 mAh baterií v akci pod 100 dolarů

V záplavě modelů čínských značek se každý výrobce snaží nějakým způsobem vybočovat z řady. Někteří sází na design, zatímco jiní na výbavu. V poslední době se také čím dál více zákazníků orientuje na telefony s velkou baterií, které vydrží déle, než 1 den. A jedním z nových modelů, který tuto podmínku splňuje a přitom ve specifikacích nepokulhává, je Homtom HT50, který je nyní navíc v akci za pouhých $99.99.
Diskuze
Novinky