Na velikosti záleží! Letní novinka Xiaomi Mi A2

| | Zdroj: Xiaomi

Dnešním tématem bude již dlouho očekávaný příspěvek do široké řady phabletů Xiaomi Mi. Tyto lidově a zcela trefně přezdívané plácačky na mouchy mohou minimalistům nahánět mráz po zádech, avšak i oni v hloubi duše ví, že na velikosti záleží. Takže dámy a pánové, představujeme vám letošní letní žhavou novinku a našeho kandidáta na phablet roku, Xiaomi Mi A2.
 

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 zaujme již na první pohled svým unikátním designem, blyštivým v každém ze svých 3 barevných provedení. Jeho rozměry v kombinaci s minimální tloušťkou vyvolaly dotazy mezi členy redakce, kam pánové z Xiaomi dali všechen hardware. Celých 5,99 palců neboli téměř 15 cm displeje, který disponuje 2160 x 1080 px rozlišením, lze využít k pohodlnému psaní, čtení, či jako zrcátko. Je též opatřen tzv. Corning Gorilla Glass, které Mi A2 ochrání před uživatelskou nemotorností. Vezmeme-li v potaz jeho rozměry, pak vás jistě zarazí, že tento obr váží pouhých 168 g, a to i přes to, že jej pohání 3010 mAh baterie. Xiaomi Mi A2 tedy mimo naše očekávání boří i zákony fyziky.


Poněkud kritičtěji se postavíme k samotnému obsahu pod kapotou. 8 jader decentního procesoru Qualcomm Snapdragon 660 tiká frekvencí 2,2 GHz, což postačí pro víceméně veškeré základní i pokročilé využití. I tak se jedná o pouze marginální pokrok v porovnání s předchozím modelem, a tudíž si kryptoměny ani letos na mobilu nevytěžíte. Dále zde nalezneme klasických 4 GB RAM, které jsou opět zcela dostačující a 64 GB nerozšířitelné ROM, které stejně nikdy zcela nevyužijete.

Po detailní pitvě vnitřností Xiaomi Mi A2 lze tedy usoudit, že je zcela vyhovující jak pro každodenní využití, tak pro některé náročnější úkoly. Jeho velikost v kombinaci s výkonem považujeme za vhodné pro multitasking, či pohodlné hraní. Též může být vhodnou náhradou ebook čtečky.
Nedílnou součástí moderního života jsou samozřejmě tzv. selfíčka a pánové od Xiaomi nás v tomto ohledu ani tentokrát nenechali na suchu. Ti šikovnější z nás se mohou těšit dvojitému fotoaparátu o rozlišeních 12 a 20 Mpx. Jimi pořízené fotografie jsou tak kvalitní, že jsme je museli rozostřit, aby nám nebyly vidět každý ucpaný pór či vráska. Kolegové s méně ohebným zápěstím se však nemusí obávat, jelikož jejich selfíčka obstará neméně kvalitní 20 Mpx přední kamera. 


Na závěr považujeme za vhodné probrat další funkce telefonu jako je čistý Android 8.1, který potěší všechny, kdo jej rozeznají od předchozích verzí. Jednou z hlavních výhod modernějšího systému je podpora předních technologií, jako LTE, či odemykání otiskem prstu, které jsou nedílnou součástí arzenálu Xiaomi Mi A2. Pro stabilní připojení sluchátek je k dispozici Bluetooth 5.0 a především 3,5 mm jack, který z modelů předních výrobců zcela mizí. Jak již bývá zvykem, i tento model Xiaomi podporuje současné využití dvou SIM. 

Pro nákup telefonu doporučujeme platformu Gearbest, která vás nejen ušetří od nechvalně proslulé české přirážky, ale též po omezenou dobu nabízí ke každé objednávce nejnovějších modelů Xiaomi (tj. Mi 8, Mi A2 a Redmi S2) náramek Xiaomi Mi Band 3. Při současném kurzu lze Xiaomi Mi A2 s podporou 4G zakoupit za krásných 6499 Kč. Doporučujeme použít odkaz uvedený v článku, abyste se vyvarovali tzv. neglobální verzi, která nepodporuje evropské telekomunikační frekvence.

Xiaomi Mi A2 4GB/32GB
Cena, Akce, Specifikace, Testy
 
 
Xiaomi Mi A2 4GB/64GB
Cena, Akce, Specifikace, Testy
 
Xiaomi Mi A2 6GB/128GB
Cena, Akce, Specifikace, Testy
 
Určitě si přečtěte

Phablet bez rámu? Zbrusu nový Cubot P20!

Toto léto se zatím nese ve znamení naprostého sucha. To však neplatí pro mobilní scénu! V průběhu léta se vyrojilo značné množství zajímavých telefonů, které nás nenechají spát. A ani dnešek není výjimkou. Představujeme vám novinku v podobě dalšího phabletu, a to Cubotu P20.

Nejnovější Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6 Pro napodobují nový iPhone, ale za mnohem nižší cenu

  V červnu Xiaomi představil nejnovější model, o kterém se před jeho zveřejněním hodně mluvilo, I když dost informací o něm se dostalo ven již před jeho vydáním. 

Xiaomi Redmi Note 5 - Skvělé zkušenosti a spolehlivost

Nový model telefonu značky Xiaomi vydrží po plném nabití běžet až 3 dny bez dalšího dodatečného nabíjení, dále má tento model osmijádrový procesor a skvělý fotoaparát – kombinace těchto superlativ sama o sobě je velmi lákavá pro případného uživatele, ale výhod má tento telefon daleko více.

Novinka jménem Cubot Power

Cubot Power přináší displej, který vám nabídne špičkovou podívanou, ať se chcete dívat na mobilu na filmy nebo hrát hry. Celoplošný 5.99” displej s poměrem stran 18:9 nabízí široké zorné pole.
Diskuze
Novinky