Nejnovější Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6 Pro napodobují nový iPhone, ale za mnohem nižší cenu

| | Zdroj: Xiaomi


V červnu Xiaomi představil nejnovější model Redmi 6 Pro, o kterém se před jeho zveřejněním hodně mluvilo, I když dost informací o něm se dostalo ven již před jeho vydáním. Přesto se jedná o zajímavý release. Displej je pravděpodobně nejzajímavější částí telefonu – displej o parametrech 5,84” disponující Full HD+ přináší dnes již všude přítomný povedený výřez displeje, spodní řešení displeje však až tak povedené není. Dočkáme se také zajímavého poměru stranu, 19:9. 

Xiaomi Redmi 6

Procesor Snapdragon 625 od Qualcomm najdeme I v novém modelu Xiaomi, co se paměti týče, najdeme zde 4GB RAM paměti a možnost úložiště až 64 GB, operačním systémeme je pak Android 8.1 Oreo. Nadstavba MUIU 10 je přítomná I zde u tohoto modelu. Redmi 6 má rovnou tři fotoaparáty, dva vzadu a jeden zepředu. Zadní fotoaparát má parametry 12+5 Mpx, přední fotoaparát má 5 Mpx. Odemykání telefonu je možné zezadu pomocí otisku prstu nebo I zepředu díky snímači obličeje. Xiaomi Redmi 6 je známé svou dobrou výdrží a té se dočkáme I zde díky velké 4000mAh baterii, takže mobil bez dodatečného nabíjení vydrží až dva dny v kuse. Cena telefonu se bude pohybovat zhruba okolo 3500 Kč a zákazník si bude moct vybrat až z 5ti různých barevných variant. 
 
Ale pojďme si ještě něco říct k samotným specifikacím. Mobil nabídne celokovovou konstrukci o hmotnosti 178 g. Mobil dále disponuje Lte technologií, dual SIM, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, GPS. Mobil bude dostupný na všech trzích v létě 2018. 
 
Xiaomi nabízí vzhled iPhonu za velmi přijatelnou cenu. A mobil bude vyhovovat, jak běžným uživatelům, tak I lidem, kteří od telefonu už očekávají něco trochu víc. Displej má přecejen 720 na 1440 pixelů. Mobil už jako většina nových smartphonů akceptuje pouze nano velikost sim kart. Procesor bude o velikosti 2GHz Octa-core. Základní RAM paměť bude 3 GB. Na trhu bude k dispozici již pět zmikňovaných barev a prámě jimi jsou barva modrá, zlatá, rose gold, stříbrná a pravděpodobně I růžová. Fotoaparát dále doplňuje Dual LED blesk. Narozdíl od napodovaného iPhone nabízí Xiaomi otvor pro jack 3.5mm. Síť 4G/LTE bude také k dispozici. 
 
Xiaomi je oblíbeným výrobcem mnoha uživatelů, jelikož je jasné, co mohou očekávat – skvělou cenu, snahu posouvat se dál a nabídnout I běžným uživatelům kvalitních výrobků. 
 
U telefonu Xiaomi Redmi 6 bude použito pouze MediaTek čipů. Nové modely následují trend downsizingu, kdy nabízí skvělé rozlišení, stále stejné, pouze velikost displeje se zmenšila. Displeje jsou IPS. Lepší model má procesor MediaTek Helio P22 a paměť 3 GB nebo 4GB, uživatel si bude moct vybrat ze dvou verzí, té normální a pro. Levná verze má paměť 32GB, dražší verze bude mít až 64GB. Ale paměť je možnost rozšířit o microSD kartu, takže výsledná paměť bude moct být až 256GB. Verze Xiaomi Redmi 6A bude kdostání s pamětí 32 GB. Wifi je verze 802.Na závěr vám představím předpokládané přepočítané ceny různých verzí mobilů podle cen na čínském trhu. Normální verze Redmi 6 3GB/32GB by měla vyjít na 3300 Kč. Verze 4GB/64GB vyjde asi na 4100 Kč. Model Xiaomi Redmi 6A, nejočekávanější model, bude za pouhých 2300 Kč. Verze Redmi 6 Pro zatím na českém trhu k dostání není, ale cena se pohybuje zhruba okolo 4000 Kč. České ceny budou pravděpodobně o něco málo vyšší, ale oficiálně ještě nejsou známy.
 
Xiaomi Redmi 6A
Cena, Akce, Specifikace, Testy
 
Xiaomi Redmi 6
Cena, Akce, Specifikace, Testy
 
Xiaomi Redmi 6 Pro
Cena, Akce, Specifikace, Testy
 
Určitě si přečtěte

Phablet bez rámu? Zbrusu nový Cubot P20!

Toto léto se zatím nese ve znamení naprostého sucha. To však neplatí pro mobilní scénu! V průběhu léta se vyrojilo značné množství zajímavých telefonů, které nás nenechají spát. A ani dnešek není výjimkou. Představujeme vám novinku v podobě dalšího phabletu, a to Cubotu P20.

Na velikosti záleží! Letní novinka Xiaomi Mi A2

Dnešním tématem bude již dlouho očekávaný příspěvek do široké řady phabletů Xiaomi Mi. Tyto lidově a zcela trefně přezdívané plácačky na mouchy mohou minimalistům nahánět mráz po zádech, avšak i oni v hloubi duše ví, že na velikosti záleží. Takže dámy a pánové, představujeme vám letošní letní žhavou novinku a našeho kandidáta na phablet roku, Xiaomi Mi A2.

Xiaomi Redmi Note 5 - Skvělé zkušenosti a spolehlivost

Nový model telefonu značky Xiaomi vydrží po plném nabití běžet až 3 dny bez dalšího dodatečného nabíjení, dále má tento model osmijádrový procesor a skvělý fotoaparát – kombinace těchto superlativ sama o sobě je velmi lákavá pro případného uživatele, ale výhod má tento telefon daleko více.

Novinka jménem Cubot Power

Cubot Power přináší displej, který vám nabídne špičkovou podívanou, ať se chcete dívat na mobilu na filmy nebo hrát hry. Celoplošný 5.99” displej s poměrem stran 18:9 nabízí široké zorné pole.
Diskuze
Novinky