Novinka Xiaomi Mi8 následuje trendy, ale také je sama udává

| | Zdroj: Xiaomi

Novinka Xiaomi Mi8 následuje trendy, ale také je sama udává Novinka Xiaomi Mi 8 následuje nejnovější trendy a ty zapojuje do své výbavy. Novinka od čínského výrobce přináší nejen trendový vzhled, ale také funkčnost.

Xiaomi Mi 8


Jako spoustu nových modelů telefonů, také nový Xiaomi má výřez v displeji, ale tentokrát se jedná o větší výřez, než který doposud nabízela konkurence, ale má k tomu důvod – výřez u novinky Mi 8 zahrnuje nejenom přední kameru, sluchátkový reproduktor a základní senzory, mimoto zde najdeme také umístění infračervené kamery a infračerveného světla pro skenování obličeje.

Jedná se tak o první Android telefon, který nabízí uživatelům tuto funkci, jedná se o podobný princip, na kterém funguje FaceID od značky iPhone. Jako u spousta telefonů, i zde půjde vypnout zobrazování výřezu díky softwarovému nastavení.

V prvním kole prodejů, tzv. flash sale, byl model dostupný na stránkách prodejce pouhých 37 sekund, značka Xiaomi se na čínském trhu těší velké oblíbenosti. Oficiální zavedení na trh nastane 12. června, poté se model postupně objeví i na trhu v Itálii, Francii a Španělsku, není jisté, kdy bude model k dostání v České republice, ale po zkušenosti s předchozími modely by Xiaomi Mi8 i Xiaomi Mi8 SE měly být k dostání i zde.

Xiaomi Mi 8 SE

Co se parametrů týče, ty jsou následující. Procesor má na starosti Snapdragon 845 a vnitřní paměť se bude pohybovat v rozmezí od 6GB RAM až do 256GB. Nový Xiaomi Mi 8 by tak měl být také nejvýkonnějším mobilem se Snapdragon 845 na trhu v tento moment. Dále mobil nabízí 6,21 palců velký displej s FullHD+ rozlišením.


Xiaomi Mi 8 Camera

Zadní strana nabízí duální fotoaparát, který sice nepředčil svého předchůdce Mi Mix 2S, ale v žebříčku DxO i tak získal 99 bodů. První fotoaparát ma 2x 12 Mpx se světelností f/1,8 a druhý fotoaparát má poté světelnost f/2,4. Klasický fotoaparát doplňují nejrůznější funkce jako např. stabilizace obrazu a umělá inteligence, která zahrnuje focení portrétů, schopnost detekování scény a možnost úprav videí. Parametry selfie fotoaparátu jsou 20 Mpx se světelností f/2,0.

Xiaomi Mi 8

Nový Xiaomi pouze nenásleduje stávající trendy, ale sama přichází s jednou velkou novinkou a tou je duální GPS. Díky kombinací dvou různých frekvencí L1 a L5, tak bude moci nabídnout přesnější GPS než jaké bylo dosud u mobilů k vidění. Další specifikace zahrnuje kapacita baterie 3 400 mAh, rychlé nabíjen Qualcomm QuickCharge 4+, nadstavbu MIUI a přítomnost pouze USB-C, 3,5mm jack pro sluchátka zde nenajdeme.

Cena nového modelu se bude pohybovat v rozmezí od 11 300 Kč až 14 000 Kč v přepočtu. Základní verze Xiaomi Mi 8 nabídne 8GB RAM a 64GB paměti. Dražší verze bude mít 6GB RAM a 256GB paměti.

K nabídce bude také speciální verze Explorer Edition. Tato edice bude mít 8GB RAM, čtečka otisků prstů se bude nacházet na přední straně pod displejem, díky 3D skenovaní bude možné telefon odemknout pomocí obličeje, co se vzhledu týče, zadní kryt telefonu bude průhledný. Za to kapacita baterie bude oproti běžné verzi menší, nabídne pouze 3 000 mAh. Tato verze Xiaomi Mi 8 bude k dostání za 15 500 Kč. Na trh se dostane také verze Xiaomi Mi 8 SE, jedná se o menší verzi standartní verze modelu s trochu menší kapacitou baterie, s 4GB RAM.

Xiaomi Mi 8 - 6/64GB
Cena, Akce, Specifikace, Testy


Xiaomi Mi 8 - 6/128GB
Cena, Akce, Specifikace, Testy


Xiaomi Mi 8 - 6/256GB
Cena, Akce, Specifikace, Testy


Xiaomi Mi 8 SE - 4/64GB 
Cena, Akce, Specifikace, Testy


Xiaomi Mi 8 - 6/64GB
Cena, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Phablet bez rámu? Zbrusu nový Cubot P20!

Toto léto se zatím nese ve znamení naprostého sucha. To však neplatí pro mobilní scénu! V průběhu léta se vyrojilo značné množství zajímavých telefonů, které nás nenechají spát. A ani dnešek není výjimkou. Představujeme vám novinku v podobě dalšího phabletu, a to Cubotu P20.

Na velikosti záleží! Letní novinka Xiaomi Mi A2

Dnešním tématem bude již dlouho očekávaný příspěvek do široké řady phabletů Xiaomi Mi. Tyto lidově a zcela trefně přezdívané plácačky na mouchy mohou minimalistům nahánět mráz po zádech, avšak i oni v hloubi duše ví, že na velikosti záleží. Takže dámy a pánové, představujeme vám letošní letní žhavou novinku a našeho kandidáta na phablet roku, Xiaomi Mi A2.

Nejnovější Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6 Pro napodobují nový iPhone, ale za mnohem nižší cenu

  V červnu Xiaomi představil nejnovější model, o kterém se před jeho zveřejněním hodně mluvilo, I když dost informací o něm se dostalo ven již před jeho vydáním. 

Xiaomi Redmi Note 5 - Skvělé zkušenosti a spolehlivost

Nový model telefonu značky Xiaomi vydrží po plném nabití běžet až 3 dny bez dalšího dodatečného nabíjení, dále má tento model osmijádrový procesor a skvělý fotoaparát – kombinace těchto superlativ sama o sobě je velmi lákavá pro případného uživatele, ale výhod má tento telefon daleko více.
Diskuze
Novinky