Oukitel U22: První světový smartphone se 4 foťáky za hubičku

| | Zdroj: Oukitel

Čínský výrobce smartphonů Oukitel je znám svým zaměřením na vybočení ze standardní řady a přitom zachování velmi příznivých cen. Nejinak je tomu i u jeho nejnovějšího modelu Oukitel U22, který disponuje hned 4 fotoaparáty! Kromě toho disponuje i některými dalšími výkonnostními vlastnostmi, které je třeba zmínit, především jeho cena okolo 1.500 Kč.

 Když už jsme nadhodili největší přednost Oukitel U22 jako 4 kamery, je dobré jeho největší předností i začít - Oukitel U22 se stal prvním telefonem na světě, který disponuje duální zadní i duální přední kamerou. Zadní kamera má 8 MPx interpolovaných na 13 MPx a je doplněná 2MPX senzorem. Přední kamera bude má 5 MPx interpolovaných na 8 MPx a je taktéž doplněná 2MPx senzorem.
Ovládací software fotoaparátu Oukitelu U22 je přitom přímo optimalizován na vytváření úžasných high-end fotek. Díky spoustě různých nastavení si můžete vybrat nejvhodnější nastavení pro různé scény, které se chystáte vyfotit. Zatímco hlavní fotoaparát zaměří a vyfotí váš objekt, vedlejší kamera se postará o rozmazání pozadí a doostření. Výsledkem jsou pak úžasné fotky, na které jste zvyklí především z mnohem dražších zrcadlovek.
 


Co se týče displaye, 5.5″ HD display s rozlišením 1280×720je dnes spíš standardem, ale co bychom taky za 1500 Kč chtěli. O mnoho lepší je pak konstrukce telefonu, kdy jsme zvyklí za tyto peníze držet v ruce kus plastu – Oukitel U22 má kovové hrany a dodává se ve 3 různých odstínech – temně černá, šampaňsky zlatá a perlově bílá.

Když se pak dostaneme k technickému vybavení, je jasné, že za tyto peníze nemůžeme čekat nějakou hardwarovou hitparádu – telefon má sice čtečku otisků prstů a podporu Dual SIM, ale vnitřní paměť 16GB (z čehož pro uživatele bývá většinou využitelných kolem 10 GB) a 2 GB RAM je dnes spíš podprůměr a čtyřjádro MT6580A je taktováno na pouhých 1,3 GHz. Grafickým čipem je nepříliš výkonný ARM Mali-400 MP1. Baterie má mít kapacitu 2700 mAh a výrobce udává výdrž na jedno nabití slušných 200 hodin. Když už jmenuju zápory, musím vytáhnout i absenci 4G konektivity.

 
Sečteno a podtrženo, telefon bych rozhodně nedoporučoval někomu, kdo se na něm chystá dělat současně ve více aplikacích, nebo hrát hry. Pro hračičky, kteří rádi selfíčkují a hrají si všemožně s nastavením fotek a občas si sem tam zavolají, to může být perla, která jim nahradí zrcadlovku na výletech a která jim nevyplivne v půlce focení.

Oukitel U22
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Phablet bez rámu? Zbrusu nový Cubot P20!

Toto léto se zatím nese ve znamení naprostého sucha. To však neplatí pro mobilní scénu! V průběhu léta se vyrojilo značné množství zajímavých telefonů, které nás nenechají spát. A ani dnešek není výjimkou. Představujeme vám novinku v podobě dalšího phabletu, a to Cubotu P20.

Na velikosti záleží! Letní novinka Xiaomi Mi A2

Dnešním tématem bude již dlouho očekávaný příspěvek do široké řady phabletů Xiaomi Mi. Tyto lidově a zcela trefně přezdívané plácačky na mouchy mohou minimalistům nahánět mráz po zádech, avšak i oni v hloubi duše ví, že na velikosti záleží. Takže dámy a pánové, představujeme vám letošní letní žhavou novinku a našeho kandidáta na phablet roku, Xiaomi Mi A2.

Nejnovější Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6 Pro napodobují nový iPhone, ale za mnohem nižší cenu

  V červnu Xiaomi představil nejnovější model, o kterém se před jeho zveřejněním hodně mluvilo, I když dost informací o něm se dostalo ven již před jeho vydáním. 

Xiaomi Redmi Note 5 - Skvělé zkušenosti a spolehlivost

Nový model telefonu značky Xiaomi vydrží po plném nabití běžet až 3 dny bez dalšího dodatečného nabíjení, dále má tento model osmijádrový procesor a skvělý fotoaparát – kombinace těchto superlativ sama o sobě je velmi lákavá pro případného uživatele, ale výhod má tento telefon daleko více.
Diskuze
Novinky