Oukitel U22: První světový smartphone se 4 foťáky za hubičku

| | Zdroj: Oukitel

Čínský výrobce smartphonů Oukitel je znám svým zaměřením na vybočení ze standardní řady a přitom zachování velmi příznivých cen. Nejinak je tomu i u jeho nejnovějšího modelu Oukitel U22, který disponuje hned 4 fotoaparáty! Kromě toho disponuje i některými dalšími výkonnostními vlastnostmi, které je třeba zmínit, především jeho cena okolo 1.500 Kč.

 Když už jsme nadhodili největší přednost Oukitel U22 jako 4 kamery, je dobré jeho největší předností i začít - Oukitel U22 se stal prvním telefonem na světě, který disponuje duální zadní i duální přední kamerou. Zadní kamera má 8 MPx interpolovaných na 13 MPx a je doplněná 2MPX senzorem. Přední kamera bude má 5 MPx interpolovaných na 8 MPx a je taktéž doplněná 2MPx senzorem.
Ovládací software fotoaparátu Oukitelu U22 je přitom přímo optimalizován na vytváření úžasných high-end fotek. Díky spoustě různých nastavení si můžete vybrat nejvhodnější nastavení pro různé scény, které se chystáte vyfotit. Zatímco hlavní fotoaparát zaměří a vyfotí váš objekt, vedlejší kamera se postará o rozmazání pozadí a doostření. Výsledkem jsou pak úžasné fotky, na které jste zvyklí především z mnohem dražších zrcadlovek.
 


Co se týče displaye, 5.5″ HD display s rozlišením 1280×720je dnes spíš standardem, ale co bychom taky za 1500 Kč chtěli. O mnoho lepší je pak konstrukce telefonu, kdy jsme zvyklí za tyto peníze držet v ruce kus plastu – Oukitel U22 má kovové hrany a dodává se ve 3 různých odstínech – temně černá, šampaňsky zlatá a perlově bílá.

Když se pak dostaneme k technickému vybavení, je jasné, že za tyto peníze nemůžeme čekat nějakou hardwarovou hitparádu – telefon má sice čtečku otisků prstů a podporu Dual SIM, ale vnitřní paměť 16GB (z čehož pro uživatele bývá většinou využitelných kolem 10 GB) a 2 GB RAM je dnes spíš podprůměr a čtyřjádro MT6580A je taktováno na pouhých 1,3 GHz. Grafickým čipem je nepříliš výkonný ARM Mali-400 MP1. Baterie má mít kapacitu 2700 mAh a výrobce udává výdrž na jedno nabití slušných 200 hodin. Když už jmenuju zápory, musím vytáhnout i absenci 4G konektivity.

 
Sečteno a podtrženo, telefon bych rozhodně nedoporučoval někomu, kdo se na něm chystá dělat současně ve více aplikacích, nebo hrát hry. Pro hračičky, kteří rádi selfíčkují a hrají si všemožně s nastavením fotek a občas si sem tam zavolají, to může být perla, která jim nahradí zrcadlovku na výletech a která jim nevyplivne v půlce focení.

Oukitel U22
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Nový OUKITEL WP5000 – vyroben pro dobrodruhy

Vyroben pro dobrodruhy – tak zní slogan nejnovějšího chytrého telefonu od čínské firmy Oukitel, který byl uveden na trh letos v březnu. Co přesně to znamená a co dalšího tento model nabízí se dozvíte v článku.

Blackview BV9000 Pro - Světový první odolného telefonu 18:9 displejem

Čínská společnost Blackview představuje telefon Blackview BV9000 Pro, který kombinuje vysoký výkon a extrémní odolnost vůči poškození. Stává se tak skvělou volbou nejen pro ty, co žijí aktivním stylem života, ale i pro běžné uživatele, kteří se shánějí po telefonu s co nejdelší životností. Pojďme se tedy na Blackview BV9000 Pro podívat blíže.

HOMTOM S9 Plus - Krásné a cenově dostupné

HOMTOM S9 Plus již na první pohled zaujme svým blyštivým vzhledem a celkově velmi líbivým designem. Co se ale skrývá pod jeho kapotou? Dokáže tento telefon obstát i z hlediska pracovního nasazení? Odpověď zní ano, a my vám rádi řekneme proč.

Oukitel K10 - Vynikající životnost baterie spolu s vynikajícím výkonem

Čínský výrobce smartphonů Oukitel se již dlouho pyšní telefony s neuvěřitelnou výdrží baterie, není tak překvapením, že i jeho nejnovější vlajková loď – Oukitel K10 – si tuto vlastnost zachovává. Jak dlouho však tento telefon opravdu dokáže být v provozu? O tom si řekneme níže.
Diskuze
Novinky