Phablet bez rámu? Zbrusu nový Cubot P20!

| | Zdroj: GearBest

Toto léto se zatím nese ve znamení naprostého sucha. To však neplatí pro mobilní scénu! V průběhu léta se vyrojilo značné množství zajímavých telefonů, které nás nenechají spát. A ani dnešek není výjimkou. Představujeme vám novinku v podobě dalšího phabletu, a to Cubotu P20.

Cubot P20

Jak je již na první pohled patrné z názvu, toto pádlo se pokouší dobýt svět využitím podobného číslování, jako jeho konkurent Huawei, avšak má k tomu i potřebný hardware? Inu, na to se dnes podíváme!

 
Cubot P20 s přívlastkem 4G phablet zaujme již na první pohled svým nekonečným displejem. Ač se nevine i po hranách, budí dojem absence jakéhokoli rámu. Plocha telefonu tak nepřijde vniveč a současně vypadá skvěle. Tato technologie, přezdívaná Notch display, je v současné době spíše vlastností telefonů vyšších cenových kategorií. Jedná se tedy o docela příjemné překvapení ze strany výrobců. S uhlopříčkou 6,18 palců je jeho 2246x1080 px rozlišení zcela optimální pro hraní her, nebo sledování videí a filmů. Zadní strana telefonu přichází ve třech barevných provedeních. Jedná se o dvě varianty černé, jednu modrou, avšak žádnou neméně blýskavou.


V nitru tohoto zařízení se ukrývá též až překvapivě výkonný hardware, vezmeme-li v potaz jeho cenu. Telefon je poháněn 4000 mAh baterií, která nabízí dostatečnou kapacitu nejen pro 243 hodin provozu ve stand by režimu, ale i uživení osmijádrového procesoru typu MT6750T. Ač se jedná o součástku nízkonákladového výrobce, jeho frekvence 1,5 GHz je naprosto dostačující pro plynulý provoz telefonu při rozumné zátěži.

V tomto duchu se nesou i ostatní klíčové parametry. Co se paměti týče, klasických 4 GB RAM udrží dostatek informací pro pohodlný multitasking. Naopak 64 GB pevného úložiště je až téměř zbytečně příliš vzhledem k tomu, že Cubot P20 disponuje micro SD slotem.

Další předností Cubotu P20 jsou jeho dvojitý fotoaparát a vysoké rozlišení předního „selfie fotoaparátu.“ Zmíněné zadní fotoaparáty přicházejí v rozlišeních 20 a 2 Mpx. Fotky jimi pořízené vypadají skvěle i při nízkém osvětlení a mohou konkurovat i zařízením střední třídy od populárních výrobců. To samé lze říci i o jeho předním, 13 Mpx fotoaparátu, který je dokonalý pro pořizování selfíček.


Mezi neméně důležité vlastnosti patří také podpora dvou SIM karet, detekce otisku prstu na zadní straně telefonu a samozřejmě podpora 4G. Všechny zmíněné funkce jsou zprostředkovány čistým Androidem 8.0. Na zařízení se tak nenachází žádný firmware výrobce, ani bloatware, který by kompromitoval plynulý chod telefonu.

Cena je pak pravděpodobně největším lákadlem Cubotu P20. Na Gearbestu, kde je momentálně promo akce ku příležitosti jeho premiéry, je do 12. srpna dostupný za v přepočtu pouhých 2900 korun! Pokud jste tuto akci nezastihli, nezoufejte. Jeho plná cena je totiž o pouze 600 korun vyšší, a tudíž stále překvapivě nízká, vezmeme-li v potaz jeho výše uvedené vlastnosti.

Shrneme-li tedy na závěr naše poznatky, Cubot P20 je nízkonákladový phablet, který však může svými specifikacemi a důmyslným designem konkurovat zařízením předních výrobců, a to i v podstatně vyšších cenových kategoriích, než ve které se sám nachází. Mezi jeho nejvýraznější přednosti patří kvalita jeho displeje, vyšší kapacita baterie, dvojitý fotoaparát o vysokém rozlišení a rozumný pohon.

Cubot P20
Cena, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Na velikosti záleží! Letní novinka Xiaomi Mi A2

Dnešním tématem bude již dlouho očekávaný příspěvek do široké řady phabletů Xiaomi Mi. Tyto lidově a zcela trefně přezdívané plácačky na mouchy mohou minimalistům nahánět mráz po zádech, avšak i oni v hloubi duše ví, že na velikosti záleží. Takže dámy a pánové, představujeme vám letošní letní žhavou novinku a našeho kandidáta na phablet roku, Xiaomi Mi A2.

Nejnovější Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6 Pro napodobují nový iPhone, ale za mnohem nižší cenu

  V červnu Xiaomi představil nejnovější model, o kterém se před jeho zveřejněním hodně mluvilo, I když dost informací o něm se dostalo ven již před jeho vydáním. 

Xiaomi Redmi Note 5 - Skvělé zkušenosti a spolehlivost

Nový model telefonu značky Xiaomi vydrží po plném nabití běžet až 3 dny bez dalšího dodatečného nabíjení, dále má tento model osmijádrový procesor a skvělý fotoaparát – kombinace těchto superlativ sama o sobě je velmi lákavá pro případného uživatele, ale výhod má tento telefon daleko více.

Novinka jménem Cubot Power

Cubot Power přináší displej, který vám nabídne špičkovou podívanou, ať se chcete dívat na mobilu na filmy nebo hrát hry. Celoplošný 5.99” displej s poměrem stran 18:9 nabízí široké zorné pole.
Diskuze
Novinky