Ulefone T1: Čínská formule s globálním LTE

| | Zdroj: Ulefone

Už jste si zvykli, že vás den co den zásobujeme novinkami na čínském trhu telefonů. Někdy se nové telefony povedou více, někdy méně a někdy kvůli úspoře musí výrobce sáhnout k nějakému tomu šetření. Co se nám ovšem chystá představit čínský výrobce Ulefone v podobě jeho novinky Ulefone T1, to mi hlava nebere. Podle oficiálního představení a odtajnění jeho detailů věru nemáme nic, co bychom mu vytkli. Snad kromě ceny, která ještě jako jediná odtajněná nebyla a která jediná může nerušit můj skrz naskrz pozitivní dojem z povedeného telefonu.

Ulefone T1
 
F1 mezi telefony aneb Fast and Fourious

Srovnání Ulefone T1 s formulí 1 jsem si nevybral náhodou – on to totiž Ulafone hrdě vyhlašuje hned v záhlaví stránky o oficiálním spuštění telefonu, které je naplánováno na 8. října tohoto roku. A nakonec tohle srovnání není vůbec od věci – srdcem telefonu je totiž osmijádro Helio P25 SoC 16nm s taktem obrovských 2,6 GHz kterému bude k dispozici hned 6 GB (rychlé LPDDR4) RAM a velmi slušných 64GB vnitřní paměti, která bude rozšířitelná díky MikroSD kartám až na 256 GB!

U Helia P25 bych ještě rád dodal, že procesor má hned dvojici clusterů, přičemž první s taktem 1,6 Ghz bude zvládat běžné aplikace a druhý s tatem zmiňovaných 2,6GHz se bude starat o náročnější aplikace. Tato kombinace zaručuje telefonu potřebnou svižnost, přičemž díky přepínání výkonu dokáže ušetřit až 20% energie, což se při řekněme nižší kapacitě baterie bude hodit.

Slabší baterie

Když už jsem to nakousl, ano, baterie možná bude jedinou slabinou telefonu. Její kapacita je „pouze“ 3680mAh, což bychom před rokem brali, ale v dnešní záplavě telefonů s bateriemi s kapacitou více než 5,000 mAh vypadá chuději. Nicméně pokud si vezmeme v potaz umění telefonu šetřit proudem, optimalizovaný Android 7.0 Nougat a podporu PE+2.0 rychlonabíjení, ono to možná nebude tak horké. Zvlášť, když se telefon podle výrobce nabije naplno za 80 minut a měl by vydržet „celý den těžkého zacházení“. No, uvidíme.
 
Kromě úžasného designu s displejem 5,5 Full HD, chráněným 2,5D Golilla Glass 3, musíme zmínit také povedené kamerky – na zadní straně Ulefone T1 najdeme dvojitou kamerku od Samsungu, první senzor s rozlišením 16MP na focení hlavního cíle a pomocnou 5MP kamerku pro rozmazání pozadí, čili nám už známý Bokeh efekt zrcadlovek. Vepředu pak najdeme kamerku s 13MP senzorem a softlight LED blesk.
Další pecka u Ulefone T1 bude jeho konektivita s podporou mobilních sítí, protože se bude moci připojit až na 25 frekvencí. Kdekoliv a kdykoliv na světě se pak budete moci bez větších problémů připojit a to i co se týče bleskového internetu. Když k tomu všemu přidáme výbornou grafiku Mali-T880 1GHz GPU, je jasné, že telefon budeme očekávat s velkými nadějemi.


Milovníci bezpečí ocení čtečku otisků prstů pod displejem, kvalitní Hi-Fi audio čip, šestiosý gyroskop, nebo USB Type-C port. Ulefone T1 vyjde oficiálně na začátku srpna, ale i před tímto datem hodil výrobce do placu nějaký ten dárek – pro prvních 10.000 zaregistrovaných lidí slibuje slevu 100 dolarů a dárky v hodnotě 40 dolarů, nebo „loterii“ za dolar, kdy z 259 lidí vylosují jednoho šťastlivce, který telefon vyhraje.

Určitě si přečtěte

Phablet bez rámu? Zbrusu nový Cubot P20!

Toto léto se zatím nese ve znamení naprostého sucha. To však neplatí pro mobilní scénu! V průběhu léta se vyrojilo značné množství zajímavých telefonů, které nás nenechají spát. A ani dnešek není výjimkou. Představujeme vám novinku v podobě dalšího phabletu, a to Cubotu P20.

Na velikosti záleží! Letní novinka Xiaomi Mi A2

Dnešním tématem bude již dlouho očekávaný příspěvek do široké řady phabletů Xiaomi Mi. Tyto lidově a zcela trefně přezdívané plácačky na mouchy mohou minimalistům nahánět mráz po zádech, avšak i oni v hloubi duše ví, že na velikosti záleží. Takže dámy a pánové, představujeme vám letošní letní žhavou novinku a našeho kandidáta na phablet roku, Xiaomi Mi A2.

Nejnovější Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6 Pro napodobují nový iPhone, ale za mnohem nižší cenu

  V červnu Xiaomi představil nejnovější model, o kterém se před jeho zveřejněním hodně mluvilo, I když dost informací o něm se dostalo ven již před jeho vydáním. 

Xiaomi Redmi Note 5 - Skvělé zkušenosti a spolehlivost

Nový model telefonu značky Xiaomi vydrží po plném nabití běžet až 3 dny bez dalšího dodatečného nabíjení, dále má tento model osmijádrový procesor a skvělý fotoaparát – kombinace těchto superlativ sama o sobě je velmi lákavá pro případného uživatele, ale výhod má tento telefon daleko více.
Diskuze
Novinky