Umidigi C Note 2: Upravený Android a dvoudenní baterie

| | Zdroj: UMiDigi

Vždycky, když se mi do ruky dostal jakýkoliv kousek od Umidigi, těšil jsem se na jejich upravený Android, který byl v podstatě čistý Android, odproštěný od nesmyslných aplikací a s přidanými drobnostmi. Umidigi C Note 2 má ale vlastní operační systém UMi OS a popravdě řešeno, nejsem velkým zastáncem vlastních OS menších firem, když si pomyslím, kolik vývoje a peněz stojí za klasickým Google Androidem v porovnání s UMi OS.
 

Když už jsem začal tak napůl vlažně, dodám hned první věc, co mě zarazila – telefon má sice dneš už standardní celokovové zpracování, ale pohled na osmijádrový procesor MT6737T s taktem pouhých 1,3 Ghz a s pouhými 4GB RAM za zády není v dnešní době nic, co by si dali do výkladní skříně ani ti největší optimisté.

 
Dál už tedy budu veskrze pozitivní. Palec nahoru dávám za zpracování a váhu, telefon se opravdu povedl a jeho zpracování bylo podrobeno velmi náročným testům, např. půlmilionkrát klepnutím na display, stotisíkkrát zmáčknuté tlačítko hlasitosti, nebo desettisíckrát vyndání a zandání USB kabelu.
Pozitivní je také baterie, 4000 mAh by mělo vystačit na 2 dny běžného provozu. Velmi optimistický výrobce dokonce uvádí, že telefon fungoval zapnutý po dlouhých 18 dní. Vnitřní kapacita 64Gb postačuje a je rozšířitelná paměťovými moduly až na 256GB. Na přední straně má telefon TouchID s integrovanou čtečkou otisků, která slibuje otevření telefonu za 0.1s.

 
Taky displej je v pořádku - 5.5″ SHARP IGZO s rozlišením 1080×1920, krytý Gorilla Glass 4 a 401 PPI. Sliboval jsem vám také, že budu jen pozitivní, ale ještě na jednu důležitou věc jsem zapomněl – telefon má pouze jednu zadní kamerku od Samsungu s rozlišením 13MP. V dnešní době dvoukamerových standardů je to málo. Přední kamerka je pak standardní 5MP.

 
S konektivitou se pak UMIDIGI C Note 2 vypořádal dobře – delefon podporuje Dual SIM, 4G, 4G LTE a slot pro rozšiřující paměť. Dodáván je pak standardně ve dvou odstínech, modré a černé.
 
No a nakonec cena – ta se pohybuje v předprodeji těsně pod hranicí 130 dolarů, čili okolo 3000 Kč.


UMiDigi C Note 2
Ceny, Akce, Specifikace, Testy


UMiDigi C Note
Ceny, Akce, Specifikace, Testy
Určitě si přečtěte

Phablet bez rámu? Zbrusu nový Cubot P20!

Toto léto se zatím nese ve znamení naprostého sucha. To však neplatí pro mobilní scénu! V průběhu léta se vyrojilo značné množství zajímavých telefonů, které nás nenechají spát. A ani dnešek není výjimkou. Představujeme vám novinku v podobě dalšího phabletu, a to Cubotu P20.

Na velikosti záleží! Letní novinka Xiaomi Mi A2

Dnešním tématem bude již dlouho očekávaný příspěvek do široké řady phabletů Xiaomi Mi. Tyto lidově a zcela trefně přezdívané plácačky na mouchy mohou minimalistům nahánět mráz po zádech, avšak i oni v hloubi duše ví, že na velikosti záleží. Takže dámy a pánové, představujeme vám letošní letní žhavou novinku a našeho kandidáta na phablet roku, Xiaomi Mi A2.

Nejnovější Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6 Pro napodobují nový iPhone, ale za mnohem nižší cenu

  V červnu Xiaomi představil nejnovější model, o kterém se před jeho zveřejněním hodně mluvilo, I když dost informací o něm se dostalo ven již před jeho vydáním. 

Xiaomi Redmi Note 5 - Skvělé zkušenosti a spolehlivost

Nový model telefonu značky Xiaomi vydrží po plném nabití běžet až 3 dny bez dalšího dodatečného nabíjení, dále má tento model osmijádrový procesor a skvělý fotoaparát – kombinace těchto superlativ sama o sobě je velmi lákavá pro případného uživatele, ale výhod má tento telefon daleko více.
Diskuze
Novinky