Xiaomi Redmi 5 / Note 5: Za málo peněz diskotéka

| | Zdroj: Xiaomi

Asi není mezi zastánci čínských telefonů člověk, který by neznal smartphony Xiaomi řady Redmi, které patří k nejprodávanějším modelům vůbec díky skvělému poměru ceny k výbavě. Proto se velmi těšíme na nadcházející generaci telefonů Redmi a Redmi Note, která už je pátá v pořadí. Je pravdou, že toho zatím moc nevíme o jejich výbavě, ale vzhledem k některým uniklým informacím se můžeme podívat, jak bude asi nová generace vypadat.

xiaomi redmi 5

Xiaomi Redmi Note 5
 
Zatímco v předchozí generaci se Redmi a Redmi Note lišily, tentokrát výrobce vsadil na venkovní sjednocení vzhledu. Oba modely tedy budou vypadat jako dvojčata, ovšem to starší by mělo být přeci jen o něco málo větší a logicky i těžší. Tím macatějším by měl být samozřejmě Redmi Note 5.

xiaomi redmi note 5
 
Z kusých informací začneme u toho, co se nemění (ono také proč měnit něco, co funguje) a tím je FullHD displej 5,5” IPS s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Samotný telefon by měl pohánět procesor Snapdragon 630 (budoucí označení Redmi Note 5A) nebo Snapdragon 660, záleží kolik budete chtít vytáhnout z kapsy.
Novinkou by mělo být přesunutí zadního fotoaparátu do levého horního rohu a velmi vítané přesunutí čtečky otisků prstů na přední stranu pod displej, kde by měl být integrován do domovského tlačítka. Třikrát hurá, podobná věc byla až dosud k vidění jen u dražší řady Xiaomi.

Když už jsme mluvili o tom, že bude na výběr ze dvou procesorů, vybrat si budete moci i varianty s různou pamětí - 3GB nebo 4GB RAM a vnitřním úložištěm 32GB nebo 64GB. Co se týče kamerek, zprávy nezní špatně – vzadu SONY 16MPx a fázovým detekčním autofokusem, vpředu 13MPx kamerka na selfie od stejného výrobce.
Když už by se zdálo, že budou samá pozitiva, baterie o kapacitě 3 790 mAh je určitě krokem zpět, když si vezmete v potaz, že Xiaomi Redmi Note 4 měl baterii s kapacitou 4 100 mAh. Tím ale výčet špatných zpráv končí, cena je opět přijatelná - necelých 4 000 Kč bez DPH.

Xiaomi Redmi 5.

 
Jako vždy u stejného modelu bez označení „Note“ bude Redmi 5 se čtečkou otisků prstů na zadní straně, což bude také jediný jednoznačný rozdíl mezi oběma modely, alespoň co se designu týče.

xiaomi redmi 5
 
I zde nám výrobce naservíruje 2 varianty – první se 3MB RAM a 16/32 GB vnitřním úložištěm a 4GB / 64GB. Displej bude stejný, 5” IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), stejně tak obě kamerky od Sony - 16MPx zadní a 5MPx přední. Baterie bude ještě o něco slabší než u Note – s kapacitou pouze 3680mAh.

Oba modely by pak měly mít rozhraní MIUI 9 založené na Androidu 7.1.1 Nougat, podporu Dual SIM a slot na MikroSD.
 

Varianta se Snapdragonem 625, 3GB RAM a 16GB úložištěm bude podle uniklých informací stát 126 dolarů (2 900 Kč bez DPH), zatímco za variantu se Snapdragonem 630, 4GB RAM a 64GB úložištěm 162 dolarů (3 700 Kč bez DPH).
Určitě si přečtěte

Nový OUKITEL WP5000 – vyroben pro dobrodruhy

Vyroben pro dobrodruhy – tak zní slogan nejnovějšího chytrého telefonu od čínské firmy Oukitel, který byl uveden na trh letos v březnu. Co přesně to znamená a co dalšího tento model nabízí se dozvíte v článku.

Blackview BV9000 Pro - Světový první odolného telefonu 18:9 displejem

Čínská společnost Blackview představuje telefon Blackview BV9000 Pro, který kombinuje vysoký výkon a extrémní odolnost vůči poškození. Stává se tak skvělou volbou nejen pro ty, co žijí aktivním stylem života, ale i pro běžné uživatele, kteří se shánějí po telefonu s co nejdelší životností. Pojďme se tedy na Blackview BV9000 Pro podívat blíže.

HOMTOM S9 Plus - Krásné a cenově dostupné

HOMTOM S9 Plus již na první pohled zaujme svým blyštivým vzhledem a celkově velmi líbivým designem. Co se ale skrývá pod jeho kapotou? Dokáže tento telefon obstát i z hlediska pracovního nasazení? Odpověď zní ano, a my vám rádi řekneme proč.

Oukitel K10 - Vynikající životnost baterie spolu s vynikajícím výkonem

Čínský výrobce smartphonů Oukitel se již dlouho pyšní telefony s neuvěřitelnou výdrží baterie, není tak překvapením, že i jeho nejnovější vlajková loď – Oukitel K10 – si tuto vlastnost zachovává. Jak dlouho však tento telefon opravdu dokáže být v provozu? O tom si řekneme níže.
Diskuze
Novinky