Xiaomi Redmi 5 / Note 5: Za málo peněz diskotéka

| | Zdroj: Xiaomi

Asi není mezi zastánci čínských telefonů člověk, který by neznal smartphony Xiaomi řady Redmi, které patří k nejprodávanějším modelům vůbec díky skvělému poměru ceny k výbavě. Proto se velmi těšíme na nadcházející generaci telefonů Redmi a Redmi Note, která už je pátá v pořadí. Je pravdou, že toho zatím moc nevíme o jejich výbavě, ale vzhledem k některým uniklým informacím se můžeme podívat, jak bude asi nová generace vypadat.

xiaomi redmi 5

Xiaomi Redmi Note 5
 
Zatímco v předchozí generaci se Redmi a Redmi Note lišily, tentokrát výrobce vsadil na venkovní sjednocení vzhledu. Oba modely tedy budou vypadat jako dvojčata, ovšem to starší by mělo být přeci jen o něco málo větší a logicky i těžší. Tím macatějším by měl být samozřejmě Redmi Note 5.

xiaomi redmi note 5
 
Z kusých informací začneme u toho, co se nemění (ono také proč měnit něco, co funguje) a tím je FullHD displej 5,5” IPS s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Samotný telefon by měl pohánět procesor Snapdragon 630 (budoucí označení Redmi Note 5A) nebo Snapdragon 660, záleží kolik budete chtít vytáhnout z kapsy.
Novinkou by mělo být přesunutí zadního fotoaparátu do levého horního rohu a velmi vítané přesunutí čtečky otisků prstů na přední stranu pod displej, kde by měl být integrován do domovského tlačítka. Třikrát hurá, podobná věc byla až dosud k vidění jen u dražší řady Xiaomi.

Když už jsme mluvili o tom, že bude na výběr ze dvou procesorů, vybrat si budete moci i varianty s různou pamětí - 3GB nebo 4GB RAM a vnitřním úložištěm 32GB nebo 64GB. Co se týče kamerek, zprávy nezní špatně – vzadu SONY 16MPx a fázovým detekčním autofokusem, vpředu 13MPx kamerka na selfie od stejného výrobce.
Když už by se zdálo, že budou samá pozitiva, baterie o kapacitě 3 790 mAh je určitě krokem zpět, když si vezmete v potaz, že Xiaomi Redmi Note 4 měl baterii s kapacitou 4 100 mAh. Tím ale výčet špatných zpráv končí, cena je opět přijatelná - necelých 4 000 Kč bez DPH.

Xiaomi Redmi 5.

 
Jako vždy u stejného modelu bez označení „Note“ bude Redmi 5 se čtečkou otisků prstů na zadní straně, což bude také jediný jednoznačný rozdíl mezi oběma modely, alespoň co se designu týče.

xiaomi redmi 5
 
I zde nám výrobce naservíruje 2 varianty – první se 3MB RAM a 16/32 GB vnitřním úložištěm a 4GB / 64GB. Displej bude stejný, 5” IPS displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), stejně tak obě kamerky od Sony - 16MPx zadní a 5MPx přední. Baterie bude ještě o něco slabší než u Note – s kapacitou pouze 3680mAh.

Oba modely by pak měly mít rozhraní MIUI 9 založené na Androidu 7.1.1 Nougat, podporu Dual SIM a slot na MikroSD.
 

Varianta se Snapdragonem 625, 3GB RAM a 16GB úložištěm bude podle uniklých informací stát 126 dolarů (2 900 Kč bez DPH), zatímco za variantu se Snapdragonem 630, 4GB RAM a 64GB úložištěm 162 dolarů (3 700 Kč bez DPH).
Určitě si přečtěte

Phablet bez rámu? Zbrusu nový Cubot P20!

Toto léto se zatím nese ve znamení naprostého sucha. To však neplatí pro mobilní scénu! V průběhu léta se vyrojilo značné množství zajímavých telefonů, které nás nenechají spát. A ani dnešek není výjimkou. Představujeme vám novinku v podobě dalšího phabletu, a to Cubotu P20.

Na velikosti záleží! Letní novinka Xiaomi Mi A2

Dnešním tématem bude již dlouho očekávaný příspěvek do široké řady phabletů Xiaomi Mi. Tyto lidově a zcela trefně přezdívané plácačky na mouchy mohou minimalistům nahánět mráz po zádech, avšak i oni v hloubi duše ví, že na velikosti záleží. Takže dámy a pánové, představujeme vám letošní letní žhavou novinku a našeho kandidáta na phablet roku, Xiaomi Mi A2.

Nejnovější Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6 Pro napodobují nový iPhone, ale za mnohem nižší cenu

  V červnu Xiaomi představil nejnovější model, o kterém se před jeho zveřejněním hodně mluvilo, I když dost informací o něm se dostalo ven již před jeho vydáním. 

Xiaomi Redmi Note 5 - Skvělé zkušenosti a spolehlivost

Nový model telefonu značky Xiaomi vydrží po plném nabití běžet až 3 dny bez dalšího dodatečného nabíjení, dále má tento model osmijádrový procesor a skvělý fotoaparát – kombinace těchto superlativ sama o sobě je velmi lákavá pro případného uživatele, ale výhod má tento telefon daleko více.
Diskuze
Novinky