Jak provést objednávku?

Stránka Cintek.CZ shromáždí a porovná ceny telefonů v nejznámějších webových prodejnách. Tímto způsobem může každý najít ten nejvhodnější obchod a nejvýhodnější cenu. V následujícím popisu bychom chtěli poskytnout informace každému, jak se uskutečňuje objednávka a který z obchodů se vyplatí si vybrat v případě vyhlédnutého telefonu, tabletu nebo notebooku.

U listu s parametry zvoleného telefonu se nacházejí ty zahraniční webové prodejny, kde je možné daný model nakoupit. Při názvech obchodů se v každém případě zobrazí zástava, záruční doba a cena v korunách a v dolarech. Cenu v českých korunách vždy vypočítáme na základě aktuálního ceníku USD/CZK.

Příklad: 
U cen je důležitým faktorem i zástava u webové prodejny, nakolik se po objednávce uskutečňuje dodávka z Evropských skladových zásob, jako z Čínských/Hongkongských skladových zásob.

V několika bodech jsme sesbírali rozdíly mezi dvěma skladovými zásobami, výhody i nevýhody.


http://kinatech.hu//images/ikonok/CN_K.png Objednávka z čínských skladových zásob

Výhody:
 • Nejnovější přístroje je možné v prvních měsících objednat jen odtud
 • V rámci akce předobjednání je možné zakoupit přístroje, které právě vyšly, za mimořádně dobré ceny
 • Mnohem širší výběr, než v případě EU skladových zásob
 • Doručení zdarma
 • Využitím kurýrní společnosti (např. DHL) doba doručení může být zkrácena, ale tato služba je zpoplatněna.

Nevýhody:
 • Doba doručení je v případě pošty zdarma zdlouhavá (3-5 týdnů)
 • Po doručení produktu do naší vlasti může podléhat celnímu řízení (o tomto více později)
 • V případě přepravy kurýrní společností je celní řízení téměř jisté

http://kinatech.hu//images/ikonok/EU_K.png Objednávka ze skladových zásob v Evropě (EU Warehouse, EU Express)

Výhody:
 • V rámci EU můžete počítat s mimořádně rychlým doručením (maximálně 1-2 týdny)
 • V případě balíčku doručeného v rámci EU není třeba uhradit ani clo ani DPH
Nevýhody:
 • Nejnovější modely se mezi produkty s možností objednání dostanou jen později (nebo se nedostanou vůbec)
 • Produkty v EU skladech jsou obvykle dražší než produkty objednané z Číny
 • Zatím se možnost objednání z EU skladů objevuje v nabídce mála webových prodejen
V současnosti z obchodů uvedených na naší stránce disponují s EU skladovými zásobami Banggood, Gearbest, CooliCool, GeekBuying, TinyDeal a TomTop.

DPH a náklady na celní řízení

Dříve, než se podíváme na způsob nákupu na stránkách obchodů, v několika větách popíšeme proceduru celního řízení. Může se vyskytnout v tom případě, jestliže byl produkt objednán z čínské skladové prodejny. Výraz může se vyskytnout je ne náhodou podmínečný, nakolik se celní řízení neuskuteční ve všech případech.

První důležitá informace: na telefony a tablety není clo, pouze povinnost úhrady DPH, v závislosti na následujících cenových položkách:

mezi 0-22 Euro (přibl. 578 českých korun) se zásilka nedostává do celního řízení, tzn. je bez cla
 • mezi 22,1 - 150 Euro (přibl. do 3900 českých korun) je zásilka bez cla, ale je zatížena 20% DPH
 • mezi 150,1 - 700 Euro (přibl. do 18400 českých korun) je zásilka se clem 2,5% a je také zatížena 20% DPH (v případě telefonů a tabletů 0% clo)
+ 20% DPH se vždy vztahuje na cenu počítanou s poštovními náklady.

Poplatky za celní řízení různých poštovních poskytovatelů se vyvíjejí následovně:
 • Poplatky za celní řízení České pošty: 192 CZK (od 1. ledna 2017)
 •  Poplatky za celní řízení DHL: 500 CZK (od 1. ledna 2017)
Poplatek za celní řízení a částka DPH se v každém případě hradí při doručení kurýrovi/poštovnímu doručovateli.

Příklad: chcete si zakoupit přístroj Vernee Apollo Lite. V době psaní článku je možné přístroj zakoupit nejlevněji za 180$ ze stránky GearBest. Nejlepší cenu v EU skladu najdeme o 20 $ více, za 200 $.

  Objednání (Čína) Objednání (EU sklad)
Cena výrobku  180$ (4245 CZK) 200 $ (4720 CZK)
Přeprava  Zdarma 6.4$ (470 CZK)
DPH (+20%) 850 CZK  Není
 Poplatek za celní řízení 192 CZK Není
Celkem
5287 CZK 5190 CZK

V tomto případě je dobře vidět, že přesto, že byl telefon v čínské prodejně levnější o skoro 500 korun českých, asi bude výhodnější ho objednat z EU skladu, nakolik je v tomto případě konečná cena nižší o skoro 100 korun českých a také přeprava je rychlejší. Samozřejmě nejšťastnějším případem je to, pokud se na produkt neuloží clo a získáme ho za částku 4345 korun včetně všech nákladů. Při objednávce se vždy vyplatí počítat podle výše uvedené tabulky. O tom, který ze způsobů přepravy je v případě daného produktu výhodnější, se může rozhodnout každý sám.

Registrace do webových prodejen

Do webových prodejen se můžete zaregistrovat prostřednictvím e-mailové adresy. Své ostatní údaje můžete zadat na stránce vlastních údajů (My Account). Podrobnější popisy o registraci naleznete na stránkách jednotlivých prodejen.

Platba

Ve webových prodejnách můžete platit platební kartou vhodnou pro elektronickou platbu (Maestro, MasterCard, Vista atd.) nebo prostřednictvím Paypal.

Naše stránka každopádně doporučuje způsob platby prostřednictvím PayPal, pomocí kterého můžete konečnou sumu uhradit připojenou platební kartou nebo dobitým virtuálním kreditem. Takovým způsobem je platba nejen rychlá, jednoduchá a bezpečná, ale v případě problémů PayPal ochrání kupujícího do 180 dnů ode dne nákupu.
Nejlepším řešením je spojení PayPal s WebKartou, která je virtuální platební kartou (v jednotlivých bankách je dostupná pod různými názvy). Pokud spojíme tuto kartu se systémem PayPal, tak nám postačí ji dobít pouze na dobu nákupu s takovým množstvím peněz, jaké potřebujeme.

Garance

Většina webových prodejen poskytuje na produkt jednoletou záruku. Pokud je s objednaným produktem jakýkoli problém, nejprve kontaktujte webovou prodejnu. Asistent se vám nejdříve pokusí poskytnout pomoc při odstranění poruchy, a pokud se to nepodaří, poskytne adresu, kam je možné produkt doručit.

Důležité! V každém případě si uschovejte celní rozhodnutí daného produktu. Při podání na poště vyplňte tiskopis (je účelné na něm uvést přesnou značku, typ a třeba i výrobní číslo), a pro jistotu si jej i ofoťte, když se už dostal na balík. To je třeba z toho důvodu, kdyby následně chtěli na zboží uvalit clo, abyste mohli dokázat, že již jednou bylo celní řízení provedeno. Také při celním řízení odeslaného produktu mohou žádat poštovní doručenku odeslaného produktu a podrobnosti dopisování s prodávajícím.

Příspěvky
Novinky